top of page
תמונה של איילה מחייכת למצלה

לימודים והכשרות לאורך הדרך:

BA במנהל ומדיניות ציבורית

בוגרת קורס ייעוץ ארגוני בשיטת - קונסטלציה ארגונית

בוגרת קורס הנחיית מרחבים טרנספורמטיביים של שחר כספי

(כמשתתפת ומיד לאחר מכן כאסיסטנטית בצוות הקורס)

קורס כתיבה עם טל גורדון

נעים מאוד

אני איילה מינקר, נולדתי וגדלתי בקיבוץ ניר יצחק, מועצה אזורית אשכול (עוטף עזה).
רצף חוויות החיים שעברתי הוביל אותי לעסוק בחיבור בין אנשים - בתחושת השייכות והמקום של הפרט לעצב ולשנות את הסיפור של המקום אליו הוא משתייך.
עסקתי במסגרות חינוך שונות בארץ ובחו"ל, הובלתי מיזמים חברתיים, טעמתי את תחום הפוליטיקה הארצית והאזורית (קמפיינים מפלגתיים וארציים, ייעוץ פרלמנטרי וניהול מחלקה במועצה).


בכל תפקידיי, מצאתי את עצמי יוצרת דבק שיחבר בין אנשים ויאפשר להם לצמוח מכוח הייחד. תמיד שאלתי וחיפשתי את הדרך לגרום לאנשים להרגיש חלק מהסיפור, חלק מהמקום.

ובנוסף לכל, אני מאוד אוהבת לשיר! מאמינה בעצמה של שירה משותפת, בדומה לתפילה, כמרכיב משמעותי בחיבור ואינטימיות בין אנשים.


כך נולד הכלי הזה, שמחבר בין אנשים, בתהליך שמאפשר התבוננות מעמיקה - אישית וקהילתית, התחברות ושירה משותפת. מתנדנד בעדינות בין החוויות הפרטיות לבין העצמה של הביחד דרך השירים. נוגע ברכות בנרטיב ומאפשר לנו לתת לו להתרחב באהבה.

מחכה להכיר ולשמוע את הקול שלכם - בין הקולות,
איילה

בין הקולות - הסיפור האישי שלי

כשהייתי בכיתה א' אח שלי הבכור, עידן, נהרג באסון המסוקים. אני לא זוכרת ומכירה את החיים לפני כ'סתם' אישה בעולם. יום הזיכרון עבורי היה הרגע שהרגשתי ערומה. לא בחרתי בזה, לא רציתי, את זה אבל היה לי תפקיד - אחות שכולה. היה מאוד ברור איפה צריך להיות ומתי ומה התפקיד שלנו. 

ב2014 חזרתי לחג פסח אחרי שנה ו8 חודשים בעולם הגדול. בידיעה שאני לא עוברת השנה את יום הזיכרון כרגיל. אני לא מסוגלת לחזור מהחופש והשחרור שהמסע הזה אפשר לי לכדי המשבצת הזאת שוב - משפחה שכולה. 

החלטתי לעשות אירוע בקיבוץ. ערב בערב יום הזיכרון שמדברים בו אנשים אחרים - מה זה היום הזה עבורם - על מי ועל מה הם חושבים. וכמובן, איך לא, לבחור שיר שמתחבר להם למי  או מה שהם בחרו לדבר עליו.

היה ערב מהפכני. 

האימפקט שהיה לערב הזה היה מעל ומעבר לרק עוד ערב מרגש. יצאתי לשחק עם הדבר הזה במגרשים נוספים - מחוץ לקהילה של הקיבוץ שלי, בנושאים נוספים במגוון גילאים וקהילות. 

עד שהבנתי שקורה שם משהו כשנפגשים בין הקולות.

בין הקולות - השבעה באוקטובר

ב-6 באוקטובר נפגשנו בין הקולות עם קיבוץ בארי. לרגל חגיגות יום הולדת 77 לקיבוץ עשינו תהליך מרגש ומשמעותי ששיאו בערב מיוחד ועצמתי: "בין הקולות- ילדות בבארי".

לאורך הערב עלו אנשים שונים מהקיבוץ לספר על הילדות בקיבוץ מנקודת מבטם: כילדה בקיבוץ, הגננת, אמא, אנשי חינוך ועוד. היה אירוע יוצא דופן.

בסוף הערב נסעתי לניר יצחק, לקיבוץ שלי. הלכתי לישון והתעוררנו לשבעה באוקטובר.

לקיבוץ ניר יצחק חדרו סביב 100 מחבלים. הקרב אצלנו היה בעיקר בשכונה הראשונה, שם גרים ההורים שלי. נחטפה משפחה (כולם חזרו חלק בעסקה וחלק במבצע צבאי) וגופותיהם של שלושה חברים אהובים מכיתת הכוננות. סך הכל איבדנו שמונה חברים.

ניר יצחק הוא מהקיבוצים האחרונים שהצליחו לפנות, הגענו לאילת רק בבוקר ה9.10.

מאז ועד היום נפגשתי "בין הקולות" עם קהילות ואנשים רבים - על ההתמודדות עם כל מה שה 7 באוקטובר גרמה לנו  להתמודד. 

בראש ובראשנה הקיבוץ שלי, ניר יצחק, קיבוצים רבים נוספים, משלחות מחול, נערים, צוותים, קהילות מכל הארץ, כנסים של קהילות יהודיות בעולם.

האירוע הזה נוגע והשפיע על כולנו - 

מזמינה גם אתכם לעבד את התחושות והחוויות, לתת לזה הכרה ולהפגש ביחד - בין הקולות.

תמונה של הקאבר של השיר שכתבה והלחינה איילה מינקר. עומדת עם עיניים עצומות ומחזיקה פרח. השיר קיץ צבעוני
00:00 / 03:21
לוגו בין הקולות

כחלק מהמסע של בין הקולות והמפגשים עם קהילות ואנשים שונים אני ממשיכה את המסע שלי. מקשיבה לקול שלי, נותנת לו מקום, מאפשרת לעצמי להשתנות.

אני רוצה להזמין אתכם להקשיב לשיר שכתבתי והלחנתי

"קיץ צבעוני"

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

קיץ צבעוני

מילים ולחן: איילה מינקר

הפקה, עיבוד, מיקס, קלידים: עומר קינן

תופים: אשר פדי

גיטרות: שמעון יחיא

מאסטרינג: יונתן יעקבי באולפני ג'אפה

תמונה: יובל כהן

bottom of page